rok szkolny 2015/2016 - Gimnazjum 2015

POWIATOWY KONKURS „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”
Gimnazjum w Malczycach wraz z Biblioteką Pedagogiczną w Środzie Śląskiej zorganizowało I Powiatowy Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”. 8 czerwca o tytuł Mistrza walczyło 17 uczniów ze szkół w Środzie Śl., Kostomłotach, Ciechowie, Szczepanowie, Rakoszycach, Karczycach i Malczycach.
Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III szkół podstawowych, klasy IV – VI szkół podstawowych oraz klasy I – III gimnazjów. Każdą grupę oceniało odrębne jury.
Tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” otrzymali:
- Franciszek Modrzyk ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Bosko w Karczycach (w kategorii klas I – III szkół podstawowych)
- Natalia Ciszewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej ( w kategorii klas IV – VI szkół podstawowych)
- Julia Dębicka z Zespołu Szkół w Ciechowie (w kategorii gimnazjów)
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy.

Różnorodność Dolnego Śląska”
            Pod takim tytułem odbył się XII Powiatowy Jarmark Historyczny. Tegoroczny konkurs zaszczyciły swa obecnością 2 drużyny z Gimnazjum w Ciechowie i Miękini.
Jarmark miał na celu poznanie elementów tradycyjnych budynków wsi dolnośląskiej- domy przysłupowe, poznanie elementów stroju dolnośląskiego, zdobycie wiedzy nt. tradycyjnych potraw wywodzących się z naszego regionu, poznanie historii buncloków bolesławieckich (ceramiki).
Czteroosobowe zespoły zmagały się w sześciu konkurencjach. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Ciechowa, następni byli uczniowie z Miękini. Nasi reprezentanci: Dawid Węgrzyn, Karolina Sikora, Paweł Bugajski i Filip Wasielewski zajęli trzecie miejsce.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, których fundatorami było Gimnazjum w Malczycach oraz Urząd Gminy Malczyce.
                                                                                                Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.