Gimnazjaliści w drukarni - Gimnazjum 2015

Gimnazjaliści w drukarni
15 grudnia uczniowie drugich i trzecich klas gimnazjum odwiedzili Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM we Wrocławiu. Była to świetna okazja, aby z bliska przyjrzeć się pracy wydawcy, drukarza i introligatora. Dzięki uprzejmości pracowników, mogliśmy wejść na teren drukarni i zobaczyć jak wygląda proces produkcji książki: od wytrawienia aluminiowych matryc, poprzez druk, składanie, szycie, oprawę, aż po ostatni etap, czyli równanie brzegów książki ogromną gilotyną.
Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali wszystkie etapy powstawania książki i zadawali wiele pytań pracownikowi, który oprowadzał nas po Wydawnictwie i drukarni.
Wyjazd był również okazją do spaceru po Ostrowie Tumskim - najpiękniejszej części Wrocławia, gdzie mieści się drukarnia.
nauczyciel bibliotekarz
Mariola Fedyczkowska