Festiwal Nauki - Gimnazjum 2015

Gimnazjaliści na Festiwalu Nauki

W dniu 22 września 2015 r. czterdziestoosobowa grupa uczniów klas I i II Gimnazjum w Malczycach brała udział w Festiwalu Nauki we Wrocławiu. Uczniowie uczestniczyli w imprezie „Cyrk Fizyczny” organizowanej przez wydział fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. W tym roku tematem przewodnim pokazów było ,,Światło”. „Cyrk Fizyczny” jest stałym elementem Festiwalu nauki, który rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów.
Podczas pokazów uczniowie mogli oglądać ciekawe pokazy i doświadczenia, jak również czynnie uczestniczyć w imprezie asystując naukowcom i biorąc udział w dyskusji. Udział w tych zajęciach umożliwia uczniom rozwijanie zainteresowań jak również pogłębia ich wiedzę z fizyki. Pozwala na bliski kontakt ze światem nauki i rozbudza ciekawość świata.
K. Ciepiela