11 listopada - Gimnazjum 2015

Święto Niepodległości w Gimnazjum w Malczycach obchodzone inaczej niż zwykle...

10 listopada 2015 roku w Gimnazjum w Malczycach odbyły się nietypowe obchody związane ze Świętem Niepodległości. Nietypowe, ponieważ wszyscy obecni gimnazjaliści wzięli udział w grze edukacyjnej. Celem tej inicjatywy było przede wszystkim rozwijanie i wzbogacanie wiedzy na temat historii Polski, wzmacnianie postawy patriotycznej, kształcenie umiejętności pracy w grupie. Gra polegała na podziale szkoły na stacje zatytułowane zgodnie z najważniejszymi wydarzeniami historycznymi początku XX wieku, np. Kwatera Marszałka, Bitwa Warszawska, Orlęta Lwowskie i inne. Uczniowie wszystkich klas podzieleni byli na zespoły, z których każdy musiał zaliczyć poszczególne stacje. Zmaganiom towarzyszyły emocje, ponieważ uczniowie zdobywali punkty, a zadania nie były łatwe. Najchętniej gimnazjaliści czołgali się pod zasiekami, rzucali do celu, bandażowali różne części ciała. Ale byli też tacy, którzy chętnie śpiewali pieśni ,,My, pierwsza brygada...", ,,O mój rozmarynie rozwijaj się", a także współczesne piosenki ,,Mury" czy ,,Nie gniewaj się na mnie Polsko". Zaletą takiej imprezy jest zaangażowanie wszystkich uczniów oraz pokazanie im, że tematy związane z patriotyzmem i historią Polski są ciągle atrakcyjne.