Śladami Napoleona - Gimnazjum 2015

„Śladami Napoleona”
Uczniowie Gimnazjum w Malczycach wraz z opiekunem zostali zaproszeni na uroczystość odsłonięcia tablicy oraz zasadzenia drzew w 202 rocznicę bitwy nad Kaczawą w ramach projektu ,,Śladami Napoleona”, realizowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem Historycznym 3 Pułku Legionu Irlandzkiego Cudzoziemskiego. Uroczystość miała miejsce na terenie ZSO nr 2 w Legnicy 12 listopada 2015 r.
W programie uroczystości było przygotowane przez uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II i Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II oraz przez Stowarzyszenie Historyczne 3 Pułku Legionu Irlandzkiego Cudzoziemskiego ze Złotoryi historyczne wprowadzenie – omówienie przebiegu bitwy.
Braliśmy udział w pokazie XIX - wiecznej musztry i potyczkach wojsk francusko – pruskich w wykonaniu uczniów obu szkół.
Na koniec uroczystości odbyło się odsłonięcie i zasadzenie drzew: dębu jako symbolu siły i męstwa oraz lipy symbolu pokoju.
Jednocześnie uczniowie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w regionalnym konkursie wiedzy historycznej ,,Bitwa nad Kaczawą i bitwa o Złotoryję”, który odbędzie się 25 lutego 2016 r.